Трамп заявив, що заблокував допомогу Україні через «вражаючу корупцію»


Президент США Дональд Трамп заявив в середу, 2 жовтня, що розблокував військову допомогу Україні. Причиною тому стали прохання американського сенатора-республіканця Роба Портмана та інших законодавців, а також закликав Європу посилити підтримку Києва. Також він розповів, що заблокував влітку військову допомогу Україні через високий рівень корупції, повідомляє Кореспондент.

«Роб Портман подзвонив мені й сказав:» Будь ласка, розблокуйте гроші». Це було єдиною причиною. Я дав гроші, тому що про це попросили Роб Портман й інші законодавці», – зазначив американський лідер під час спільної пресконференції з президентом Фінляндії Саулі Нііністе в Білому домі.

«Я ненавиджу, коли (США, – ред.) є єдиною країною, яка дає гроші», – зазначив Трамп, додавши, що європейські країни «повинні платити більше в якості допомоги Україні».

Трамп також заявив, що до Володимира Зеленського в Україні «була колосальна корупція, більше, ніж в будь-якій іншій країні світу».

«Мені не хотілося давати гроші країні, яка настільки корумпована», – пояснив президент.

Крім того, додав він, Україна «розташована набагато ближче до країн Європи, ніж до США», тому вони і повинні в першу чергу надавати Києву допомогу.

«Вона як стіна між Росією і Європою, як велика, широка, красива стіна», – сказав Трамп.

Раніше високопоставлений представник американської адміністрації повідомив ЗМІ, що Сполучені Штати відновили всю військову допомогу Україні як по лінії Держдепартаменту, так і по лінії Пентагону. Йдеться як мінімум про $ 250 млн по лінії Пентагону, які раніше були заморожені на час ревізії відповідних фондів. Крім того, як повідомив помічник держсекретаря США з військово-політичних справах Кларк Купер на зустрічі з журналістами, ще приблизно $ 140 млн буде асигновано по лінії зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося, Дональд Трамп розпорядився провести перегляд військової допомоги Україні, яка в 2019 фінансовому році становить 250 мільйонів доларів. При цьому на час перегляду кошти будуть заморожені.

У контексті цього телефонна розмова Трампа з президентом України Володимиром Зеленським викликала скандал в американських політичних колах і підштовхнула спікера палати представників Ненсі Пелосі оголосити про початок процедури імпічменту. 25 вересня, Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/policy/tramp-rozblokuvav-viyskovu-dopomohu-ukrayini-ta-rozpoviv-pro-prychyny/” Об этом сообщает 3dnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя